Bilecik Valisi

Dr. Kemal KIZILKAYA

Yönetim Kurulu Başkanı

Özgeçmiş

Eskişehir nüfusuna kayıtlı olup, 1975 yılında Sakarya’nın Akyazı ilçesinde dünyaya gelmiştir. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Ankara Barosunda Avukatlık Stajını tamamlamıştır. Noterlik Belgesi sahibidir. Ayrıca Hukuk Uyuşmazlıkları alanında Uzman Arabuluculuk unvanı bulunmaktadır. İngiltere’nin Exeter Üniversitesinde Yabancı dil eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yönetim Bilimleri Ana Bilim dalında Yüksek Lisans ( Master ) eğitimini tamamlamıştır.  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında Doktora ( PhD ) eğitimini tamamlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışında birçok eğitim, konferans ve çalışma ziyaretlerine katılmıştır. Yükseköğretim düzeyinde Hukuk, Kamu Yönetimi ve Yönetim Bilimleri alanında Misafir Öğretim Görevlisi olarak konferans ve dersler vermiştir.

02.10.2021 tarihinde 2021/467 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Bilecik Valisi olarak atanmıştır.

Görev yaptığı yerlerdeki başarılı çalışmalarından dolayı Bakan, Vali, Belediye Meclisi, Sivil Toplum ve Meslek Örgütleri tarafından birçok defa Üstün Başarı, Başarı, Takdir, Teşekkür, Fahri Hemşerilik belgeleri ile taltif edilmiştir.  İçişleri Bakanlığı Müdürler Encümeninin 2014/05 kararı ile Birinci Sınıf Mülki İdare Amirliğine yükseltilen KIZILKAYA, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Melek MIZRAK SUBAŞI

Yönetim Kurulu Başkan V.


1988 yılında Bulgaristan’da doğdu.
İlk ve Orta Öğrenimini Edebali İlköğretim Okulunda liseyi Bilecik Anadolu Lisesinde tamamladı. Daha sonra Bulgaristan Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesinde Mimarlık üzerine Lisansını tamamlayan Melek Mızrak Subaşı, aynı üniversitede tezli yüksek lisansını tamamlayarak, Bulgaristan Mimarlar Birliği tarafından ödüle layık görüldü. Mezun olduktan sonra 4 yıl boyunca kendisine ait işyerinde görevini sürdüren Melek Mızrak Subaşı, Mimarlık görevini sürdürdü.
Subaşı, şu an Bilecik Belediyesi Başkan Vekili görevini yapmakta, evli ve bir çocuk annesidir.Şükrü KESKİN

Yönetim Kurulu Üyesi


01.01.1970 tarihinde Sinop-Ayancık’ta doğdu. 1988 yılından itibaren Bilecik’te ikamet etmektedir. Ticaretle uğraşan Şükrü KESKİN, mermercilik sektöründe faaliyet gösteren Kuzey Marble Madencilik San Tic AŞ, Novamar Madencilik İnşaat Enerji San Tic AŞ, Cihan Marble İnşaat San Tic Ltd Şti, 4 Yıldız Marble Madencilik San Tic Ltd Şti ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren Zeliş Tarım Hayvancılık San Tic A.Ş. şirketlerinin kurucusudur.
Bilecik Sinoplular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurucularındandır. Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Şükrü KESKİN evli ve iki çocuk babasıdır.Recep GIRÇA

Yönetim Kurulu Üyesi
Kadir URFANLI

Yönetim Kurulu Üyesi